Ogarnięty Tata

Wychowanie dziecka okiem taty
Zmiana siebie

Jak zmienić siebie?

Jak? Przecież banalnie proste. Na początek idziesz do fryzjera. Nowa fryzura, właściwie zaszalej i zmień też kolor. Potem odzież. Zerknij na jeden z tych programów, gdzie zmieniają w godzinę czyjś look. Szczupła blondynka najpierw nawrzuca Ci w kołnierz kilka „ciepłych” słów, a potem ubierze w coś, co ma utożsamiać Twoje nowe ja. Jasne, jasne, nie o taką zmianę jednak przecież chodzi.

Czas na zmiany

Z kim przestajesz…

Takim się widzisz?

Trochę też takim stajesz. Co z tego, że alkoholik pójdzie na terapię, skoro w drodze powrotnej spotka trzech swoich przyjaciół i z nimi zanurzy się w długich rozmowach o życiu, które jak co dzień skończą się porannym kacem? Możesz sobie tysiąc razy powtórzyć – dziś będzie inaczej, ale spotkasz tych samych ludzi i powtórzysz te same schematy. To nie znaczy, że w momencie chęci podejmowania zmian, masz planować wyprawę na biegun północny, mając pewność, że tam Cię nikt nie znajdzie. Nawet miasta nie musisz zmieniać. Wystarczy, że odnajdziesz się w innym otoczeniu

Środowisko i jego wpływ

Miej plan na siebie

Zacznij od odpowiedzi na proste pytania –

  • co chcesz zmienić,
  • dlaczego,
  • jak tego chcesz dokonać.

Dobrze, jeśli zakreślisz ramy czasowe. Co z tego, że spiszesz plan, skoro bez żadnych konsekwencji każdego ranka powiesz sobie – dobra, zaczynam od jutra. Wszystko jedno, czy Twoim sposobem na sukces będzie medytacja, poranny jogging czy głośne śpiewanie na balkonie o szóstej rano. Ważne, by konsekwentnie wdrażać to w życie.

Zmiana siebie

Nie zmieniaj się dla innych

Poznałeś cudowną dziewczynę i dla niej przejdziesz prawdziwą metamorfozę. Zrzucisz ciężkie glany, znajdziesz pracę, a nawet zapiszesz się na balet. I fajnie. To wszystko osiągniesz bardzo szybko, bo przecież miłość lepiej niż Redbull uskrzydla, a strach, że wybranka gotowa spojrzeć na innego, tylko dlatego, że w promocji znalazł idealnie skrojony garnitur, napędza do szybkiego działania. Co się stanie, kiedy miłość się ulotni wraz z odjeżdżającym Ferrari spod Twojego bloku? Jeśli już doszedłeś do tego, że musisz się zmienić, by spotkać miłość swojego życia, to zmieniaj się najpierw dla samego siebie. Inaczej wielki zawód miłosny wywróci Twoje życie do góry nogami i ściągnie Cię w wielka przepaść

Jak zmienić siebie

Doceniaj małe sukcesy

Zmiany nie przychodzą nagle. Nie łudź się, jeśli dziś wystarczy pomyśleć, że od jutra staniesz się lepszym człowiekiem. To jutro może ukazać się na horyzoncie nawet za kilka dobrych lat, no dobra czasem po miesiącu. Ważne jednak by w dążeniu do tego jutra, doceniać małe rzeczy i cieszyć się z drobnostek. To nie znaczy, że jak wdepniesz w psie odchody, to masz szukać pozytywnych stron tego zdarzenia i zamiast siarczyście sobie zakląć, uśmiechać się do swojego buta myśląc, że właśnie wdepnąłeś w co najmniej 1000 złotych. To znaczy, że kiedy uda ci się zrealizować pięć z dziesięciu punktów na Twojej liście, to byś zauważył szklankę do połowy pełną, a nie do połowy pustą.

małe sukcesy

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.