Ogarnięty Tata

Wychowanie dziecka okiem taty
Masz problem?!

Masz problem? Rozwiążmy go razem!

Jak z buntowniczego nastolatka stać się rozsądnym, statecznym człowiekiem? Obejrzyj kilka amerykańskich produkcji i zobacz, jak łatwo przejść taką przemianę. 😉 Oczywiście żart, choć komedia na dobry początek nie jest złym pomysłem. Co potem? Potrzebujesz znaleźć właściwą drogę. Jak?

Zobacz również: Czy jest klucz do prawdziwego szczęścia?!

Na początek test samozaparcia i determinacji

To, co gubi nas najczęściej w życiu, to brak konsekwencji i słaba wola. Jeśli masz problem z nałogiem, np. z papierosami, to możesz próbować wszystkiego – hipnozy, tabletek, plastrów, czy akupunktury. Nic jednak nie powstrzyma Cię przed kolejnym papierosem, jeśli nadal będziesz chciał zapalić. Zrywanie z nałogiem musi się więc rozpocząć w Twojej głowie – musisz chcieć. Potem konieczna jest silna wola i determinacja. Spróbuj np. przez miesiąc nie oglądać telewizora, w zamian za to godzinę dziennie poucz się angielskiego. Już drugiego dnia łapiesz się na tłumaczeniu samemu sobie, że przecież bez telewizora nie wiesz, co się na świecie dzieje, a pół godziny na ulubiony serial, to i tak duży sukces?  – Nie masz silnej woli i przede wszystkim nie chcesz.

Zobacz również: Czy dzieci urodzone siłami natury są silniejsze od dzieci narodzonych przez CC

Jak zatem chcieć?

To wszystko, to kwestia świadomości, potrzeb i wizji, które póki co wcale nie jawią się w Twojej głowie. Nie jawią się, bo zaprzątnąłeś ją czymś innym – malowaniem graffiti na murach, koncertem zespołu punkowego czy włóczeniem się po parku. Potem przychodzi taki czas, że widzisz co masz za sobą, dostrzegasz, co możesz mieć przed sobą, ale nie wiesz jak tego dokonać z miejsca, w którym jesteś. Ja znam to miejsce i dlatego skutecznie pomogę Ci z niego ruszyć, ale we właściwym kierunku.  Niestety nie unikniesz też przeszkód, które mogą Cię zniechęcać do dalszej drogi. Też znam te przeszkody i wiem, jak sobie z nimi radzić. Dlatego chciałbym Ci pomóc uświadomić sobie, czego chcesz i jak tego dokonać.

Jak odnaleźć swoją drogę

Nigdy nie jest za późno

Niewłaściwe towarzystwo, brak drogowskazów, pokusy – niewiele trzeba, by się pogubić. Teraz zastanawiasz się, co dalej? Jak  poukładać sobie życie? Czujesz się tak, jak małe dziecko, które właśnie wysypało wielkie wiadro klocków LEGO i chce ułożyć mały samolot, ale nie ma do tego instrukcji? To jest najgorsze. Kiedy masz narzędzia, możliwości, ale kompletnie nie wiesz, co z tym zrobić. Dlatego chcę Ci pomóc. Czasem jest tak, że wstyd skutecznie zawiązuje usta. Znajomi, przyjaciele, rodzina – przecież i tak nikt Cię nie zrozumie. To jednak nieprawda. W cztery oczy, z dala od ciekawskich i źle Ci życzących. Możesz ze mną rozmawiać, analizować, drążyć. Te rozmowy pomogą Ci stanąć na nogi i pokażą Ci w którym kierunku możesz iść.

Zadzwoń, napisz – czekam na Ciebie!

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.